LOTUS ELETRE

zcela nové a plně elektrické lifestylové SUV od společnosti Lotus, která pokračuje ve své transformaci z britské společnosti vyrábějící sportovní vozy na globální značku výkonných automobilů. Jedná se o první model čistě elektrického SUV, které přebírá základní principy DNA Lotusu a propojuje je do zcela nového lifestylového vozu pro příští generaci zákazníků Lotus.

#ELETRE

Proslulé odborné znalosti společnosti v oblasti jízdních vlastností, ovladatelnosti řízení a optimalizované aerodynamiky byly pečlivě a s respektem rozvíjeny. Eletre přebírá duši nejnovějšího sportovního vozu Lotus Emira a revoluční aerodynamický výkon plně elektrického hypersportu Evija a reinterpretuje je jako hyper-SUV.

Matt Windle, viceprezident skupiny a výkonný ředitel společnosti Lotus Cars, uvedl: "Uvedení modelu Eletre na trh je přirozeným dalším krokem pro Lotus. Dvoumístné sportovní vozy nejsou pro každého a my chceme nabídnout Lotus pro každou fázi vašeho života. Eletre je toho začátkem."

Zákazník si může vybrat ze třech různých verzí vozu

Eletre, Eletre S a Eletre R

s možností výběru ze dvou hnacích ústrojí.

Standardní specifikace zahrnuje pět jízdních prvků: 

  • aktivní vzduchové odpružení
  • vektorování točivého momentu
  • světlomety Matrix LED
  • aktivní přední mřížku
  • 22palcová 10paprsková kovaná kola.


Prémiová kabina posouvá interiéry Lotusu na zcela novou úroveň. Eletre je standardně dodáván s bezdrátovým nabíjením smartphonu, elektricky nastavitelnými předními sedadly ve 12 směrech, čtyřzónovou automatickou klimatizací a mnoha dalšími funkcemi. 

Informační a zábavní systém zahrnuje Apple CarPlay / Android Auto a 1 380 wattový 15 reproduktorový KEF Premium Audio se ovládá prostřednictvím centrálně namontované 15,1 palcové OLED středové obrazovky s vysokým rozlišením. 

Všechny verze modelu Eletre mají standardně pět sedadel, přičemž čtyřmístná verze je k dispozici jako součást paketu Executive Seat Pack. Standardem je také technologie LIDAR, která je první na světě v sériovém voze, který podporuje technologii komplexního autonomního řízení (AD).  

Ceny modelů LOTUS ELETRE

základní cena modelu ELETRE                                      80.670 EUR

základní cena modelu ELETRE S                                  101.675 EUR

základní cena modelu ELETRE R                                  126.890 EUR

                                                                                                                                          ceny jsou uvedeny bez DPH 21%


Zákazníkům LOTUS CAR PRAHA bude vůz dodán v průběhu roku 2023. Aktuálně přijímáme poptávky na vozy s dodáním v roce 2023, ale vůz zatím není možné si v Česku objednat. Systém objednávek by měl být spušten v 2/Q roku 2023. 

Pro odběr aktuálních novinek k vozu se zaregistrujte k zasílání našeho Newsletteru zde